Menu

black and yellow

Blog lifestylowy

Wieczór panieński - Co? Jak? Gdzie?

black.and.yellow

 

Bycie druhną to odpowiedzialna rola i wiąże się z kilkoma dodatkowymi obowiązkami. Jednym z nich jest organizacja wieczoru panieńskiego. Nie jest to impreza, na którą chodzi się co tydzień, dlatego często przygotowanie jej przysparza wielu kłopotów i zmartwień. Od czego zacząć organizację? Jakie elementy pominąć? Jakie są ciekawe pomysły na uatrakcyjnienie takiego wieczoru? Zapraszam do czytania dalej.

HNCK9743

Pierwsze, od czego powinnyśmy zacząć, to rozmowa z przyszłą panią młodą. To przede wszystkim jej ma się podobać, dlatego jeśli woli skromną pizzę w knajpce, to nie możemy, wbrew jej woli, urządzić imprezy na 50 osób. Druga kwestia to jest lista gości. Najlepiej, gdyby pani młoda sama nam ją podała, albo zasugerowała, kto powinien na takim wieczorze być. Zazwyczaj nie znamy wszystkich gości weselnych, a nie chcemy, by ktoś z istotnych osób został pominięty.

Jak już wiemy z kim będziemy świętować, pora na spotkanie i omówienie szczegółów. Można to zrobić za pośrednictwem Internetu, jednakże z doświadczenia wiem, że ciężko jest w ten sposób dogadać się z kilkoma osobami naraz. Zazwyczaj kończy się tak, że dwie lub trzy osoby się angażują, a reszta tylko przytakuje i przychodzi na gotowe. Dlatego spotkanie jest lepszym pomysłem. Rozmowy na żywo nic nie zastąpi. Jeśli gości ma być bardzo dużo, to wiadomo, lepiej ograniczyć grono organizujących, ale to tylko w tym przypadku.

Jeśli chodzi o elementy, które możecie pominąć, to są to różnego rodzaju dekoracje, które mają na celu wyróżnienie spośród tłumu osób, które uczestniczą w wieczorze. Jedynie pani młoda może mieć coś w rodzaju szarfy, albo welona na opasce, natomiast reszta gości wystarczy, że ubierze się na ten sam kolor i to w zupełności ich wyróżni. Resztę ozdób też można jakoś zastąpić. Zamiast drogich balonów z napisami, można napompować takie najzwyklejsze, sam fakt, że będą balony, już świadczy o odświętności. Wszelkiego rodzaju transparenty też są zbędne. Jeśli pani młoda będzie miała szarfę lub welon, od razu będzie wiadomo, że to panieński, a zaoszczędzone pieniądze można wydać w inny, bardziej praktyczny sposób.

Ile wesel, tyle pomysłów. Chcąc wypisywać tutaj wszystkie, post ten miałby kilka stron, dlatego podaję kilka, według mnie, najciekawszych inspiracji. Pierwsza z nich to organizacja czegoś w rodzaju gry miejskiej. Może być to w takiej formie, że pani młoda w kolejnych punktach znajduje kolejnych gości wieczoru i miejscem docelowym jest lokal, może być tak, że punktami są na przykład salon fryzjerski, salon wizażu, gabinet manicure, spa i gwiazda wieczoru spędza przyjemnie czas, podczas, gdy pozostali przygotowują całą imprezę, innym pomysłem jest gra miejska, w której uczestniczą wszyscy (to dobrze sprawdza się przy mniejszych wieczorach) i rozwiązują zagadki związane z przyszłą parą młodą.

Kolejna inspiracja to escape room, dom strachów, labirynt luster z późniejszym uzupełnieniem imprezy w klubie. Emocji przed weselem nigdy dość! Niestety, te atrakcje łączą się z tym, że są one dostępne tylko w większych miastach, dlatego nie każdy ma możliwość dostępu.

Za to każdy może zorganizować wieczór panieński w plenerze. Altana, lampiony jakieś ognisko albo grill, w tle muzyka, śpiew, tańce. Tutaj jedynym determinantem jest pogoda.

IMG_9814

Jeśli chodzi o pomysły wysokobudżetowe, to można zorganizować jakiś wspólny wyjazd na drugi koniec Polski, albo gdzieś zagranicę, można również spędzić wieczór relaksacyjny w spa, albo dobrym pomysłem jest też podjęcie sportów ekstremalnych podczas wieczoru.

Wieczór panieński to problem bardzo szeroki i wystarczy się tylko obejrzeć, by znaleźć jakąś ciekawą inspirację.

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • o.krysia70

    A co z prezentem? Chyba jest też taki zwyczaj, że przyszła panna młoda dostaje od dziewczyn prezent... stoję przed zadaniem zorganizowania wieczoru panieńskiego w maju dla mojej przyjaciółki i mam wiele pytań i przemyśleń... jak zacząć? :D co z tym prezentem? Znalazłam stronę (damska bielizna polski producent), gdzie mogłbybyśmy jej kupić seksowną bieliznę np. na noc poślubną i to w bardzo rozsądnej cenie, co jest w sumie najważniejsze - nie chcę prosić dziewczyn o miliony na konto ;) a wy, dostałyście/robiłyście prezent?

© black and yellow
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci